Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany

 zahrada p hrad

Adresa:
 Pražský hrad, Praha 1, 119 08
Typ prací:
Provedení oprav historických omítek
Investor:
 Správa Pražského hradu
Zhotovitel:
GEMA ART GROUP a.s.
Realizace: 2015

 

Zahrada Na Valech, jako součást areálu Pražského hradu, je od roku 1962 chráněna jako národní kulturní památka České republiky. Zahrada Na Valech představuje rozsáhlý komplex jižních zahrad Pražského hradu, který se táhne od Růžové zahrady na západě až k dělostřelecké baště – Černé věži na východě, k Opyši.

Zatímco veřejnosti přístupná severní část jižních zahrad lemuje areál Pražského, její jižní část terasovitě sestupuje po příkrém svahu k Malé Straně, kde na ní na východě navazují zahrady Pálffyovská a Fürstenberská nad Valdštejnskou ulicí.
Předmětem této veřejné zakázky bylo provedení oprav historických zídek a chodníků v jižní části Zahrady Na Valech v areálu Pražského hradu. Součástí provedených stavební a rekonstrukčních prací byla rovněž obnova kruhové kašny, izolace bazénu kašny olověnou výplní a instalace technologie cirkulace vody. Veškeré práce byly odborně provedeny dle požadavků investora pod dohledem Správy Pražského hradu a NPÚ.

FOTOGALERIE:

  Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany Opravy v jižních zahradách Pražského hradu - zahrada Na Valech, Praha - Hradčany