Další etapa projektu Otevřené Rudolfinum, Praha

 rudolfinum tabulka 12 2015

Adresa:
Alšovo nábřeží 79/12, 110 00, Praha
Typ prací:
Stavební práce a bourací práce
Pasířské a zámečnické práce
Malířské a štukatérské práce
Elektroinstalace
Investor:
Česká filharmonie
Zhotovitel:
GEMA ART GROUP a.s.
Realizace: 2015

 

Společnost GEMA ART GROUP a.s. pokračuje v další etapě projektu Otevřené Rudolfinum, který zahrnuje celkovou rekonstrukci interiéru neorenesanční památky. Část prací bylo realizováno již ve druhé polovině roku 2014. Tehdy se zde GEMA ART GROUP a.s. podílela na rekonstrukci sociálního zařízení, vzduchotechniky a elektroinstalace. K této etapě více informací zde.

Od léta 2015 probíhala v budově Rudolfina kompletní rekonstrukce Dvorany, Sukovy a Sloupové síně. Ve Dvoraně se realizovalo bourání kamenných podlah a rekonstrukce nových, montáž a renovace dřevěných parket, obnova elektroinstalace.
Sukova síň vznikla v letech 1940 až 1942 dle návrhů architektů Antonína Engela a Bohumíra Kozáka jako komornější koncertní sál. Sukovu síň čeká kompletní rekonstrukce včetně zlepšení akustických parametrů. Zaměstnanci GEMA ART GROUP zde provedli částečné bourací práce týkající se nevhodných příček, rekonstrukci a odhlučnění podlahy, otlučení vnitřních vápenných omítek a následnou aplikaci nových. Dále byly realizovány pasířské práce týkající se mosazné mříže v lunetách. Restaurátorské práce obsáhly i záchranu historických svítidel a opravy dříků pilastrů.
Sloupový sál je nyní po celkové rekonstrukci nově využit jako kavárna vídeňského typu a odpočinkové místo setkávání se s výtvarným uměním a samozřejmě s hudbou. GEMA ART GROUP zde dále provedla nové elektrorozvody, obnovu omítek a štuků, úpravy dřevěných krytů na topení, zámečnické práce. Zároveň se pracovalo na demontáž podlah a jejich vyrovnání.
Interiér Rudolfina prošel největší rekonstrukcí za poslední čtvrtstoletí. Všechny zásahy byly realizovány s největší citlivostí a pod dohledem památkářů.

FOTOGALERIE:
Sukova síň (fotografie: Petra Hajská) Sukova síň (fotografie: Petra Hajská) Sukova síň (fotografie: Petra Hajská) Sukova síň (fotografie: Petra Hajská) Sukova síň (fotografie: Petra Hajská) Sukova síň (fotografie: Petra Hajská) Sukova síň Sukova síň Sukova síň Sukova síň - detail zlacení Detail nástěnné malby na stropě Sukovy síně Detail podlahy Dřevěná podlaha Historický lustr Historické svítidlo Historické svítidlo Historické svítidlo Detail zdobné mříže Sloupová síň - kavárna Sloupová síň - kavárna Sloupová síň - kavárna Sloupová síň - kavárna Dvorana - stav po rekonstrukci Dvorana - stav po rekonstrukci Sloupová síň - kavárna Dřevěné dveře - Sukova síň Detail ventilační mřížky Detail dekorací Detail nástěnné malby Detail kované kliky   

   

  Společnost GEMA ART GROUP a.s. pokračuje v další etapě projektu Otevřené Rudolfinum, který zahrnuje celkovou rekonstrukci interiéru neorenesanční památky.

  Část prací bylo realizováno již ve druhé polovině roku 2014. Tehdy se zde GEMA ART GROUP a.s. podílela na rekonstrukci sociálního zařízení, vzduchotechniky a elektroinstalace. K této etapě více informací zde.

  Od léta 2015 probíhá v budově Rudolfina kompletní rekonstrukce Dvorany, Sukovy a Sloupové síně. Ve Dvoraně probíhá bourání kamenných podlah a rekonstrukce nových, montáž a renovace dřevěných parket, obnova elektroinstalace.

  Sukova síň vznikla v letech 1940 až 1942 dle návrhů architektů Antonína Engela a Bohumíra Kozáka jako komornější koncertní sál. Sukovu síň čeká kompletní rekonstrukce včetně zlepšení akustických parametrů. Zaměstnanci GEMA ART GROUP zde v současnosti provádějí částečné bourací práce týkající se nevhodných příček, rekonstrukci a odhlučnění podlahy, otlučení vnitřních vápenných omítek a následnou aplikaci nových. Dále provádějí pasířské práce týkající se mosazné mříže v lunetách. Restaurátorské práce obsáhly i záchranu historických svítidel a opravy dříků pilastrů.

  Sloupový sál bude po celkové rekonstrukci nově využit jako kavárna vídeňského typu a odpočinkové místo setkávání se s výtvarným uměním a samozřejmě s hudbou. GEMA ART GROUP zde v současnosti provádí nové elektrorozvody, obnovu omítek a štuků, úpravy dřevěných krytů na topení, zámečnické práce. Zároveň je prováděna demontáž podlah a jejich vyrovnání.

  Interiér Rudolfina prochází největší rekonstrukcí za poslední čtvrtstoletí. Všechny zásahy jsou prováděny s největší citlivostí a pod dohledem památkářů.