Rekonstrukce výstavního prostoru v areálu Botanické zahrady hlavního města Prahy

Vedle památkově chráněných objektů, se společnost GEMA ART GROUP věnuje taktéž stavební a rekonstrukční činnosti. Příkladem je mimo jiné i projekt v Botanické zahradě hlavního města Prahy.

Číst dál...

Rekonstrukce Muzea sklářství - Památník slářství, Kristiánov

Předmětem rekonstrukce a restaurátorských prací bylo poslední stavení (roubenka) staré sklářské osady Kristiánov, která je součástí expozic Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Číst dál...

Záchrana rotundy sv. Václava - stavební a restaurátorské práce, Praha

V průběhu dlouhých staletí hledali historici a archeologové rotundu sv. Václava, zmiňovanou ve svatováclavské legendě z poloviny 13. století. K jejímu nálezu přispěla rozsáhlá rekonstrukce budovy Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí. Během probíhajících prací tak byly 3. února 2004 náhodně odhaleny pozůstatky rotundy sv. Václava.

Číst dál...

Obnova areálu zámku Svijany

Původně renesanční zámek vystavěný v letech 1565 až 1567 byl do dnešní klasicistní podoby přetvořen v roce 1823, tehdy byla nemovitost v držbě knížete Rohana. Zámek sloužil jako obydlí vyšších úředníků. Po roce 1945 byl zkonfiskován československým státem. Následovala necitlivá stavební adaptace na skladiště a ubytovnu, poté objekt řadu let chátral.
Roku 2013 zámek zakoupila akciová společnost Pivovar Svijany, aby zdevastovanému komplexu navrátila dřívější lesk a zpřístupnila jej široké veřejnosti.

Číst dál...

Revitalizace komplexu klášterů v Českém Krumlově

 V centru historické perly jižních Čech probíhá od jara 2014 jedna z nejrozsáhlejších rekonstrukcí v dějinách Českého Krumlova. Projekt v sobě zahrnuje celkovou obnovu rozsáhlého komplexu bývalých klášterů minoritů a klarisek. Objekty klášterů tvoří kulturní památku, která se nachází na území městské památkové rezervace, zapsané do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Číst dál...

Barokní skvost v centru Prahy se dočkal obnovy

Kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí byl vzhledem ke svému zchátralému stavu palčivým problémem památkářů i města. Z objektu odpadávaly kusy omítky, narušeny byly historické sochy umístěné v exteriéru. Vlivem špatného stavu střešní krytiny začalo do chrámu zatékat, což celkový stav budovy ještě více zhoršovalo. Mnoho let diskutovaná rekonstrukce se tak stala zcela nevyhnutelnou!

Číst dál...