Rekonstrukce slavnostního víceúčelového sálu objektu kryté tržnice, Avallon, Francie

 3236

Adresa:
Rue Du General de Gaulle, 89 200 Avallon, Francie
Typ prací: Rekonstrukční práce
Investor: Město Avallon
Zhotovitel:
GEMA ART GROUP a.s.
Realizace: 09/2005

 

 

 

 

 

 


FOTOGALERIE:
Celkový pohled na památku Celkový pohled na památku Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér Toalety - stav po rekonstrukci Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér Pohled na zrekonstruovaný interiér

Rekonstrukce slavnostního víceúčelového sálu objektu kryté tržnice v Avallonu probíhala ve dvou etapách.

V první etapě byly provedeny především bourací práce a rekonstrukce vchodu do sálu – foyer.
Ve druhé etapě byla dokončena celková rekonstrukce sálu, během níž byl především obložen sál akustickými deskami OBERSOUND. Tento obklad je určen speciálně pro hudební sály s vysokými požadavky na akustickou rezonanci. Ke splnění požadovaných norem a technických podmínek zadavatele bylo nutné vybrat desky, které současně splňují jak vysoké akustické požadavky, tak požadavky na estetické řešení sálu. Použití tohoto přírodního obkladového materiálu navozuje příjemné prostředí.
Dále byla provedena repase pohledového lícového cihlového zdiva po obvodu sálu, v částech přístupových schodišť, zóně za scénou a části foyer s barem. Odbornou restaurátorskou prací se podařilo znovu oživit přirozenou barvu cihliček, cihelných pásů a styčných spár.
Zcela novým prvkem foyer je moderní koncepční řešení interiérového baru, které slouží k obsluze návštěvníků při pořádaných společenských a kulturních akcích. Svou velikostí a robustním designem odpovídá náročným požadavkům kapacity a využití slavnostního sálu.